Jazda na rowerze sposobem na zdrowe ciało

Październik 8, 2017
Jazda na rowerze sposobem na zdrowe ciało
Oceń artykuł

Rower jest wielkim przyjacielem człowieka w dbaniu o piękną i smukłą sylwetkę, a także zdrowe ciało. Systematyczna jazda na rowerze jest nie tylko przyjemna, ale posiada również wiele korzyści.

Ćwiczenia na rowerze - cwicznarowerze.pl
Pierwszą z nich jest to, że pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także zwalcza cellulit, ujędrnia pośladki oraz wzmacnia całe ciało. W godzinę jazdy rowerem można spalić aż około 500 kalorii. Rower jest także sojusznikiem ludzi w dbaniu o zdrowie: poprawia funkcjonowanie układu oddechowego i krążenia, podnosi wydolność całego organizmu, wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję, a także wyzwala endorfiny (hormony szczęścia).

Jak widać jest to sport godny uwagi, nie jest on tak męczący jak na przykład bieganie. Warto go regularnie uprawiać, aby zaczerpnąć z niego jak najwięcej korzyści. Nie potrzeba wiele wolnego czasu, aby zaprzyjaźnić się z rowerem, ponieważ można go wykorzystać w codziennych sytuacjach: dojeździe do pracy czy na zakupy.

W dzisiejszych, zakorkowanych miastach, rower często bywa szybszym środkiem transportu od samochodu, więc tym bardziej warto połączyć przyjemne z pożytecznym, postawić na zdrowie i zacząć systematycznie korzystać z roweru. Warto również zadbać o odpowiednią suplementację podczas treningów.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.