Dojeżdżanie rowerem do pracy-plusy i minusy

Kwiecień 8, 2017
Dojeżdżanie rowerem do pracy-plusy i minusy
Oceń artykuł

Moda na jeżdżenie rowerem w naszym kraju trwa od kilku lat. Przyczyniają się do tego media, ale także i budowa coraz to nowych odcinków ścieżek rowerowych. Najwięcej osób jeździ na rowerze rekreacyjnie, zwykle z rodziną w weekendy.

Obecnie nie brakuje także osób, które wybierają rower jako środek lokomocji do pracy. Rowerem możemy dojeżdżać gdy do pracy mamy nie więcej jak 10 km. Gdy jest dalej zajmuje to już zbyt wiele czasu. Najważniejsze zalety dojeżdżania rowerem to oszczędność pieniędzy, ochrona środowiska oraz korzystny wysiłek fizyczny.
Niestety dojeżdżanie rowerem do pracy ma także swoje minusy. Jazda rowerem jest przyjemna wtedy gdy dopisuje pogoda. Jeśli zaś jest zimno, wietrznie albo pada deszcz trzeba już zaopatrzyć się w odpowiednią odzież ochronną. Dużym minusem dojeżdżania rowerem jest fakt, że się pocimy i jeśli ktoś nie ma możliwości przebrania się czy wzięcia prysznica to jest to już duży problem. Podobnie jest z ubiorem. Jest wiele profesji, które wymagają eleganckiego stroju a taki będzie niewygodny na rower.

W polskich warunkach często jazda rowerem jest nieprzyjemna. Wynika to z faktu, że wiele razy trzeba z niego zsiadać bo kończy się ścieżka, jest za wysoki krawężnik albo droga dziurawa i nie da się przejechać przez głęboką kałużę z wodą.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.