Jak kupić używany rower w Internecie?

Sierpień 12, 2017
Jak kupić używany rower w Internecie?
Oceń artykuł

Obecnie nie ma chyba rzeczy, której nie moglibyśmy kupić przez internet. Ta forma zakupów ma rzesze zwolenników i z roku na roku staje się coraz popularniejsza. Oszczędzamy czas, pieniądze a niekiedy i dużo nerwów.
Używany rower - Cwicznarowerze.pl
Jeśli zakupów dokonujemy w internetowych sklepach to praktycznie nie ma problemu, gdyż towar możemy w ciągu 14 dni zwrócić bez podawania przyczyny. Jeśli kupujemy rzecz używaną na serwisach aukcyjnych powinniśmy zachować większą czujność.

Kupno roweru powinniśmy zacząć od sprawdzenia, czy rower nie jest kradziony. Jeśli sprzedawca ma opory przed podaniem nam numeru ramy bądź jeśli cena jest rażąco niska lepiej zrezygnujmy z zakupu. Jeśli sami nie posiadamy wiedzy z zakresu sprzętu rowerowego spróbujmy uzyskać informację na zaprzyjaźnionym forum rowerowym lub od znajomego z większa od naszej wiedzą. Zapytajmy sprzedawcę o to czy rower nie miał wypadku, bowiem uszkodzona rama, choć pomalowana nie będzie miała już takich właściwości jak przed stłuczką, a jest ona najważniejszym elementem pojazdu. Stan napędu w rowerze może wskazać na liczbę przejechanych kilometrów poprośmy zatem o jego wyraźne zdjęcia. Uzyskajmy też informację czy nic nie jest zapieczone (częsta przypadłość w starszych rowerach), oraz czy jakieś elementy użytkowe (jak klocki, linki) wymagają wymiany.

Na forach rowerowych znajdziemy mnóstwo informacji nie tylko o tym jaki rower warto kupić i na jakim osprzęcie, ale też nierzadko dowiemy się czy sprzedawca (jeśli zajmuje się tym zawodowo) jest godny polecenia. A po zakupie możemy na rowerowym forum poszukać ludzi z naszej okolicy by wspólnie móc dzielić rowerową pasję.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.