Typy rowerów dla zielonych

Czerwiec 12, 2017
Typy rowerów dla zielonych
Oceń artykuł

W sklepach dostajemy możliwość wyboru różnego rodzaju rowerów. Ale co ma zrobić „początkujący” rowerzysta, stając przed trudnym wyborem? Przede wszystkim należy zastanowić się, gdzie i z jaką częstotliwością roweru będziemy używać.
Typy rowerów - cwicznarowerze.pl
Jeśli tylko do tego, by dostać się z domu do pracy i z pracy do domu, warto wybrać rower miejski. Jest on stosunkowo niedrogi, nie ma też zaawansowanych technologii (tylko droższe modele wyposażone są w amortyzatory). Taki rower zostawimy przed biurem czy sklepem, bo być może nie będzie zbyt atrakcyjnym celem dla złodzieja, a nawet jeśli – nie będzie go szkoda.

Ci, którzy wybierają się na wyprawy rowerowe mają zdecydowanie większy dylemat. Mają do wyboru dwa główne typy rowerów: rower trekkingowy i rower górski. Rowery trekkingowe będą lepsze dla osób, które głównie wybierają szosy i drogi utwardzane. Taki pojazd na dość cienkie opony, ale z nacięciami, które pozwalają na poruszanie się po twardych drogach nieasfaltowych. Zwykle fabrycznie wyposażony jest w bagażnik – nie trzeba go dokupować i montować samodzielnie, a także w światełka i oczywiście amortyzatory przednie i tylne. Warto dodać, że takie rowery zwykle mają też wygodniejsze siodełka – typu „sofa”, a pozycja, jaką się przyjmuje jest zdecydowanie bardziej wyprostowana. Daje to wytchnienie dla kręgosłupa, podczas długich tras.

Rowery górskie często mają mniejsze opony (26′), ale głęboko nacięte. Świetnie sprawdzą się w terenie, a także na drogach żwirowych. Będzie to dobry wybór dla osób jadących na typowo górskie wyprawy i bezdroża.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.